Įdomūs namų projektai iki 100 m2

Gerai žinome tai, kad namas – gyvenimo projektas. Apie tai, kaip jis atrodys ir kas jame bus, svajojame jau nuo pat vaikystės. Žinoma, turime suvokti tai, kad mūsų svajonės ir keliami lūkesčiai ne visuomet gali atsispindėti ir realybėje. Tačiau, visiškai natūralu, kad bėgant laikui, keisis ir mūsų įsivaizdavimas apie tai, kaip turėtų atrodyti namai. Drąsiai galima teigti, kad šiandien kuriami namų projektai gali būti patys įvairiausi. Tai ir nedideli vieno aukšto namai, dvibučiai ar net tribučiai namai, dviejų aukštų privatus namas ir pan. Žinoma, labai svarbu ir tai, kokie pastatai taip pat yra planuojami statyti būtent šiame sklype, greta namo. Tarkime, tai gali būti didesnis ar mažesnis ūkinis statinys, garažas, stoginė ar pavėsinė, šiltnamis, rūsys ar sandėliukas ir pan. Gerai žinome, kad pastarieji statiniai gali būti tikrai labai skirtingi ir atlikti ne analogiškas funkcijas. Tačiau, turime suvokti tai, kad jų statybą apsprendžia ne tik tai, kokie yra jūsų poreikiai, tačiau ir sklypo lokacija, dydis ar net forma. Žinoma, statybos visuomet turi būti vykdomos tik gavus specialius leidimus, bei laikantis visuomenės gerovės normų. Įdomu: https://www.delfi.lt/miestai/vilnius/snipiskese-naujo-daugiabucio-gyvenamojo-namo-projektas.d?id=85294295.

 

Kokie makroaplinkos veiksniai yra patys svarbiausi statybų sektoriuje?

 

Verta pastebėti tai, kad makroaplinkos veiksnių įtaka statybų sektoriuje yra kaip niekada svarbi. Pabandykime įžvelgti esminius visa to aspektus.

  • Politinė – teisinė aplinka. Puikiai suvokiame tai, kad įstatymai ir kiti teisiniai reglamentai statybos srityje yra tikrai labai svarbūs. Tai ne tik jau mūsų minėti leidimai, tačiau ir kultūrinio paveldo apsauga, žmogaus teisių konvencijos dogmos ir pan. Drąsiai galima teigti, kad jas veikia ir politiniai veiksniai. Tai valdžios pasikeitimai, politinės partijos ir pan.
  • Ekonominė aplinka. Statybų sektorius be ekonomikos yra tiesiog neįsivaizduojamas. Puikiai suvokiame, kad visą tai, kas čia yra naudojama – kainuoja. Tai ir medžiagos, įrankiai, įranga, darbo jėga ir pan. 
  • Socialinė – kultūrinė aplinka. Vienas iš svarbiausių aspektų šiuo klausimu – darbuotojai. Drąsiai galima teigti, kad pačią didžiausią statybų sektoriaus darbuotojų dalį sudaro ne kas kitas, kaip tik 20 – 50 m. vyrai. Moterys šioje srityje dirba kur kas rečiau.
  • Technologinė aplinka. Puikiai suvokiame tai, kad šiandien be technologijų nėra įsivaizduojama bemaž jokia mūsų gyvenimo sritis, o taip pat ir statybos (https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/namai/namu-vizija-tik-vienas-kvadratinis-metras-1034-238153).
  • Etninė aplinka. Tai religija, kalbos, papročiai ir pan. aspektai. 
Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *