10 geriausių vietų, kuriose galima įsigyti rekuperatorių savo butui

Rekuperatoriai yra labai svarbūs bet kuriame bute, kuriame yra didelė drėgmė. Rekuperatoriai veikia kaip drėkintuvai, t. y. kaip būdas padidinti drėgmę namuose pridedant rūko arba garų. Jais galima pripildyti namus drėgmės ir palaikyti juose komfortą atliekant minimalią priežiūrą. Be to, jie taip pat neturi būti brangūs. Šiandien rinkoje yra nebrangių rekuperatorių modelių, puikiai tinkančių bet kokiam biudžetui. Dar geriau? https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/11/mini-rekuperatorius-lunos-ego/ Galite rasti keletą variantų, kurie telpa į mažesnes patalpas ir užima mažiau vietos, nei manote. Jei gyvenate vietovėje, kurioje drėgmė yra įprasta, tikėtina, kad būna atvejų, kai drėgmės yra daug, o kitais atvejais lauke atrodo, kad lyja, bet jūsų namuose niekada nelijo. Laimei, restauruoti rekuperatoriai gali padėti sumažinti šią problemą daugeliui žmonių, nes jie daro stebuklus spręsdami didelės drėgmės problemas.

Kas yra rekuperatorius?

Rekuperacinis ventiliatorius (HRV) – tai įrenginys, kuris pašalina karštą orą iš vienos patalpos ir tiekia jį į kitą. Dėl savo dydžio jie geriausiai tinka didesnėms patalpoms, kuriose temperatūra nuolat aukštesnė nei kitoje namo vietoje. Rekuperatoriai veikia perduodami šiltą, sausą orą iš svetainės į miegamąjį, kur jo labiausiai reikia. Dėl savo veikimo būdo jie taip pat idealiai tinka karšto klimato šalims. Rekuperatoriai populiarūs drėgno klimato zonose, kur gausu šilto oro, bet nepakanka šilumos patalpoms šildyti. Paprastai oras svetainėje ar virtuvėje būna vėsesnis nei miegamajame. Kai įjungiate oro kondicionierių arba naudojate ventiliatorių orui judinti namuose, jis išstumia vėsesnį orą iš vienos patalpos į kitą ir pro langus. Rekuperacinis ventiliatorius gali sugerti ir sulaikyti tą perteklinę šilumą ir išleisti ją į tą patalpą, kurioje jos labiausiai reikia. https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/2/sieninis-mini-rekuperatorius-lunos-e2/36/

Kaip veikia rekuperatorius?

Rekuperatoriai veikia sukurdami žemo slėgio zoną vienoje zonoje ir aukšto slėgio zoną kitoje. Į žemo slėgio zoną į namus patenka šiltas, sausas oras, kaip ir įprastas oro srautas, tačiau aukšto slėgio zona įsiurbia vėsesnį patalpų orą, todėl patalpų oras išlieka vėsesnis https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/13/ventiliatorius-lunos-silvento-ec/36/. Dauguma rekuperatorių turi ventiliatorius, kurie valdomi termostatu. Kai termostatas nustatomas į 78°F (28 °C), vidaus ventiliatorius įsijungia mažu greičiu, o lauko ventiliatorius įsijungia dideliu greičiu. Prieš įjungdamas lauko ventiliatorių, termostatas leidžia trumpai veikti patalpos ventiliatoriui, o prieš įjungdamas ventiliatorius vėl trumpai leidžia veikti lauko ventiliatoriui. Visas ciklas trunka apie 30 minučių. Sistema geriausiai veikia, kai termostatas nustatytas nuo 72°F (22 °C) iki 78°F (27 °C), o taip dažniausiai būna daugumoje namų.

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *